Keresés
Összes találat megjelenítve : 3
Összes találat megjelenítve : 3
Találatok
Második számunk munkatársai: dr. SZÉKELY SÁNDOR az Országos Orvostudományi Könyvtár és Dokumentációs Központ igazgatója, PAPP ISTVÁN az OSzK Könyvtártudományi és Módszertani Központ munkatársa, ZNAKOVSZKY EMMA az Országos Közegészségügyi Intézet Könyvtárának vezetője, dr. BÓKAY JÁNOS az Országos Orvostudományi Könyvtár munkatársa, TORDAY ALICE az Országos Orvostudományi Könyvtár munkatársa, dr. SZEPESI ZOLTÁNNÉ az Országos Orvostudományi Könyvtár munkatársa, ERŐS LÁSZLÓ a Budapesti Orvostudományi Egyetem Könyvtárának munkatársa, GÁLNÉ FRIEDRICH SÁRA dr., az Országos Orvostudományi Könyvtár munkatársa, dr. GÁL IMRÉNÉ az Országos Közegészségügyi Intézet Könyvtárának munkatársa.
Tovább a műhöz
Negyedik számunk munkatársai: dr. SZEPESI Zoltánné az OOK munkatársa, dr. DEÁK Imre az OOK Bibliográfiai Osztály vezetője, BÁRDOS Judith a Tatabányai Megyei Kórház könyvtárosa, ERŐSS László a Budapesti Orvostudományi Egyetem Könyvtárának munkatársa, TORDAY Alice az OOK munkatársa, dr. GÁL Imréné az Országos Közegészségügyi Intézet Könyvtárának munkatársa, dr. DÖRNYEI Sándor az OOK munkatársa.
Tovább a műhöz
A parkerdők nem véletlen, ritka jelenségként, hanem előrelátó, céltudatos munka eredményeként jelentek meg Magyarországon. A látványos, gyors siker titka, kegy valós társadalmi igényekre épült. Ezt táplálta az erdei kirándulások szép hagyománya, a városba. szorult emberek természet utáni vágyódása, a fiatalok erdőjáró kedve, a lakosság jó közérzetét kereső tanácsi vezetők szándéka, na meg az erdészek tettrekészsége. Ezt a tettrekészséget igazolja könyvünk is, amelyben sokan azok közül, akik park-erdeinket megálmodták és valósággá váltották, most vendégváró igyekezettel bemutatják. Ez a jó szándék győzte le a könyvírásban járatlan erdészek húzódozását. Olyan könyvet szeretnénk közreadni, amely azokhoz szól, akik kedvelik és keresik a természetet, az erdőt. Nem szakkönyvnek szántuk. A természet iránt szeretnénk felkelteni minél több ember érdeklődését. Azt is szeretnénk elérni, ha valaki útra kel, lássa meg azokat az értékeket, amelyeket az erdő őriz. Felvillantjuk a táj egy-egy kulturális, történelmi érdekességét, egy-egy maradandó alkotást, ránk maradt örökséget, amit féltve őrzünk. Ez színvallás arról is, hogy az erdészek nem élnek elszigetelt, zárt körben, kitekintenek az erdőből és azt csak eszköznek tekintik az ember világának szebbé, teljesebbé formálásában.
Köszönetet mondok szerzőtársaimnak, akik jó szándékú, fáradságos, …
Tovább a műhöz