Keresés
Összes találat megjelenítve : 2
Összes találat megjelenítve : 2
Találatok
Egyetemünk életének, fejlődésének egyik legfontosabb része a tudományos kutatói tevékenység. Enélkül nincs universitas, nem beszélhetünk eredményes munkáról és előrelépésről sem, enélkül nem létezik színvonalas oktatás. Az Olvasó most remélhetőleg folytonossá váló sorozat második kötetét tartja a kezében. Tavaly - hosszú szünet után - az Egyetemi Könyvtár gondozásában bibliográfia jelent meg a JPTE oktatóinak és munkatársainak 1991-94 közti szakirodalmi, irodalmi és művészeti tevékenységéről. Újabb, 1995-ről szóló kötetünk - túl az előző év publikációinak ismertetésén - többre is vállalkozik. Az egyes tanszékek fő kutatási irányáról, az ott folyó munkák jellegéről szeretnénk plusz információt adni az érdeklődőknek. Ezek az adatok és irányvonalak talán érzékeltetik azt a sokszínűséget, a tudományos és művészeti területek azon rendkívül széles skáláját, melynek keretén belül a JPTE markánsan jelen van a hazai és nemzetközi kutató-alkotó munkában. Remélhetőleg haszonnal forgathatják majd a kiadványunkat olyan külső intézmények is, melyek hatékonyabb munkájához kutatásaikkal - lehetőség szerint - segítséget tudunk nyújtani. Bízom abban is, hogy az egyes karok oktatói közti kooperációhoz egyfajta adatbázist teremtenek ezek a kötetek. Végezetül köszönetemet fejezem ki az Egyetemi Könyvtár munkatársainak a bibliográfia …
Tovább a műhöz
Pécsi Egyetemi Könyvtár 1974-ben üli alapításának 200 éves évfordulóját. Minden évforduló jelentős az intézmények életében, ez a jubileum különösen kiemelkedik a hasonló évfordulók sorából; 1974-ben ugyanis hazánk vidéki viszonylatban első nyilvános könyvtára tartja fennállásának 200.
évfordulóját.
Az évforduló természetesen kötelez is: számot kell vetni a múlttal, a múlt haladó hagyományaira építve lehet és kell működnie mai intézményeinknek, de egy könyvtár sem élhet csak a múltból és csak a múltnak. A jelen társadalmi követelményei az ,,információáradat"-ban szorosan érdekelt könyvtárak számára is komoly és sok esetben újszerű funkciókat és feladatokat inspirálnak. Ezeknek megfelelni csak az a könyvtár képes, amely ápolja ugyan a múlt hagyományait, következetesen óvja és védi nemzeti értéket jelentő gyűjteményét, ismerve annak jelentőségét a magyar és az egyetemes emberi
művelődés szempontjából, de ugyanakkor számol a mai követelményekkel és a múlt-jelen-jövő dialektikus egységében végzi mindennapos munkáját.
A Pécsi Egyetemi Könyvtár is elsőrendű feladatának tartja a jelen és jövő könyvtári szolgálatát. Napi munkája, tervei és egész működése, kialakult funkciórendszere e cél szolgálatában áll, mindezek mellett azonban időnként foglalkozik a múlt jelenségeivel, saját történetével:, hogy ezáltal egy-egy adalékot …
Tovább a műhöz